FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

CO TO JEST CATERING DIETETYCZNY?

Jest to firma specjalizująca się w przygotowaniu odpowiednio zbilansowanych pod względem mikro i makroskładników dietetycznych posiłków. Całodziennie zestawy opracowywane są przez profesjonalnego dietetyka i przygotowywane przez zespół wykwalifikowanych kucharzy. Gotowe zestawy składające się z 5 posiłków tj. Śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja dostarczane są pod wskazany przez klienta adres. Posiłki zapakowane są w certyfikowane opakowania nadające się do podgrzewania w kuchence mikrofalowej bądź zawartość można podgrzać we własnym naczyniu.

CO WCHODZI W SKŁAD ZESTAWU?

W skład zestawu wchodzą:
– 5 zbilansowanych posiłków, każde w oddzielnym opakowaniu wraz z etykietą zawierającą
informację na temat przechowywania i daty pakowania posiłku oraz przydatności do spożycia
– zafoliowany jednorazowy zestaw sztućcy nóż, widelec, łyżka, serwetka
– menu wraz z rozkładem makroskładników tj. Kaloryczność, białko, węglowodany, tłuszcze

W JAKI SPOSÓB MOGĘ DOKONAĆ ZAMÓWIENIA?

Zamówienie może zostać złożone przez stronę internetową (formularz zamówienia), mailowo, lub telefonicznie

JAKI JEST KOSZT DOSTAWY POSIŁKÓW?

Posiłki dostarczamy bezpłatnie w wyznaczonym przez nas obszarze. Miasta które obsługujemy można zobaczyć w zakładce OBSZAR DOSTAW

W JAKI SPOSÓB ORAZ W JAKIE DNI I O JAKIEJ PORZE REALIZOWANE SĄ DOSTAWY

Dostawy diety SPORTLIFE CATERING realizowane są przez naszych kurierów 6 razy w tygodniu (w soboty na 2 dni weekendu) w godzinach porannych 3:00-7:00 na terenie Warszawy oraz w godzinach 18:22 na terenie Legionowa i okolic. Podczas składania zamówienia prosimy o podanie preferowanych godzin dostawy.

W JAKI SPOSÓB MOGĘ SIĘ Z WAMI SKONTAKTOWAĆ, WYRAZIĆ SWOJĄ OPINIĘ, ZGŁOSIĆ PROBLEM?

Prosimy o kontakt z nami przez formularz na stronie internetowej, mailowo lub telefonicznie.

CZY MOGĘ NAJPIERW SPRÓBOWAĆ WASZYCH DAŃ, ZANIM ZDECYDUJE SIĘ NA KONKRETNY PROGRAM?

Tak. Istnieje możliwość zamówienia jednodniowego zestawu próbnego.

CZY MOGĘ ZMIENIĆ GODZINĘ LUB MIEJSCE DOSTAWY?

Chętnie dostarczymy dietę tam, gdzie potrzebują jej Klienci (w zasięgu naszych dostaw ). Tego typu zmiany prosimy zgłaszać telefonicznie lub mailowo najpóźniej dzień wcześniej do godziny 16:00. Inne nagłe przypadki będą rozpatrywane indywidualnie. Zmiany dotyczące dostawy poniedziałkowej przyjmujemy najpóźniej do godziny 16:00 w niedzielę.

CO, JEŚLI MUSZĘ WYJECHAĆ NA KILKA DNI? CZY MOJE POSIŁKI PRZEPADNĄ?

Jeśli wyjeżdżasz lub po prostu danego dnia nie chcesz otrzymać dostawy, poinformuj nas w godzinach pracy biura telefonicznie lub mailowo, a my wydłużymy okres dostawy o te dni. Zmiany w zamówieniach można dokonać maksymalnie z dwudniowym wyprzedzeniem. (np. Jeżeli planujesz wyjazd w środę, poinformuj nas o tym maksymalnie do poniedziałku wieczorem)

JAK PODGRZEWAĆ POSIŁKI?

Zestawy można podgrzewać bezpośrednio w kuchence mikrofalowej w plastikowym opakowaniu po nakłuciu folii lub zdjęciu folii lub we własnym naczyniu.

CZY MUSZĘ SIĘ JAKOŚ PRZYGOTOWAĆ DO ROZPOCZĘCIA DIETY

Jeśli chcemy schudnąć, musimy przede wszystkim zrobić mocne postanowienie, że będziemy przy stosowaniu diety przestrzegać zdroworozsądkowych zasad odżywiania. Kluczowe jest unikanie przekąsek, przegryzek i wszelkich innych „przerywników” pokarmowych, gdyż sięganie po nie osłabia bądź niweczy pozytywne efekty diety. Kupując zestawy tylko na dni robocze należy pamiętać że w weekend również należy trzymać dietę, może w tym pomóc rozpiska przy każdym posiłku kaloryczności danego dania oraz makroskładników, dzięki czemu przy pomocy kalkulatora kalorii
możemy samodzielnie skomponować swoje posiłki na weekend. Nie trzymanie diety w dni weekendowe niestety może skutkować zahamowaniem efektów diety trzymanej w tygodniu przez co nie schudniemy. Dodatkowo uprawianie sportów przyspieszy tracenie na wadze, należy również spożywać co najmniej 2l niesłodzonych płynów dziennie tj. Woda, niesłodzone herbaty, kawa. Nie zaleca się spożywania wszelkich rodzajów soków nawet tych wyciskanych własnoręcznie ponieważ
jest to dodatkowe źródło węglowodanów w diecie.

CHCIAŁBYM ZAMÓWIĆ DIETĘ ALE NIE WIEM JAKA KALORYCZNOŚĆ BĘDZIE DLA MNIE ODPOWIEDNIA

W naszym cateringu istnieje możliwość konsultacji dietetycznej. Dietetyk na podstawie ankiety bądź rozmowy telefonicznej dobierze odpowiednią dietę.

CZY MUSZĘ ZJEŚĆ WSZYSTKO, CO JEST W ZESTAWIE SPORTLIFE

Tak, podejmując się wyzwania trzymania diety w celu poprawy naszej sylwetki oraz samopoczucia należy spożyć wszystkie posiłki znajdujące się w zestawie ponieważ są one zbilansowane tak, aby dostarczyć wszystkich wartości odżywczych oraz witamin i minerałów. Ominięcie choćby jednego posiłku zaburza cykl dobowy diety.

CO ZROBIĆ, GDY BĘDĄC NA DIECIE POCZUJĘ SIĘ GŁODNY/A?

Jeśli dobraliśmy wartość kaloryczną diety z myślą o zrzuceniu zbędnych kilogramów, w pierwszym tygodniu korzystania z cateringu możemy mieć lekkie uczucie głodu. W jego przezwyciężeniu pomoże popijanie niewielkich ilości niesłodzonych płynów. Jeżeli głód będzie bardzo dokuczliwy prosimy o
kontakt telefoniczny. Kategorycznie zabraniamy podjadania na własną rękę.

JESTEM NA DIECIE, A IDĘ ZE ZNAJOMYMI DO RESTAURACJI. CO MOGĘ TAM ZJEŚĆ?

Generalnie zalecamy spożywanie posiłków z dostarczanych przez nas zestawów, jednak życie rodzinne czy towarzyskie również jest ważne. 🙂 Nie stanie się nic złego, jeśli raz na jakiś czas wybierzemy się do restauracji i zjemy niskokaloryczny posiłek, a obiad czy kolację oddamy członkowi rodziny czy koleżance z pracy.

JAKIMI NAPOJAMI MOGĘ UZUPEŁNIĆ DIETĘ? CZY MOGĘ SOBIE POZWOLIĆ NP. NA WINO LUB PIWO?

Należy spożywać co najmniej 2l niesłodzonych płynów dziennie tj. Woda, niesłodzone herbaty, niesłodzona kawa. Nie zaleca się spożywania wszelkich rodzajów soków nawet tych wyciskanych własnoręcznie ponieważ jest to dodatkowe źródło węglowodanów w diecie. Nie należy spożywać alkoholu ponieważ jest to dodatkowe źródło kalorii a poza tym może spowodować chęć zjedzenia czegoś niezdrowego.

CZY MOGĘ WYKLUCZYĆ Z ZAMAWIANEJ DIETY PRODUKTY, KTÓRYCH NIE LUBIĘ ALBO NIE MOGĘ JEŚĆ?

Nie oferujemy możliwości wykluczania pojedynczych produktów, takich jak np. Buraki czy papryka. Nasze diety są skomponowane zgodnie z normami instytutu żywności i żywienia. Wykluczenie poszczególnych składników zakłóciłoby optymalną kompozycję składników odżywczych.

CO SKŁADA SIĘ NA CENĘ DIETY?

Większości z nas wydaje się, że są w stanie zrobić sobie dietę za 25% ceny zestawu. Często dostajemy wiadomości dlaczego to tyle kosztuje. Poniżej przedstawiamy co składa się na cenę diety:
– produkty żywnościowe
– opakowania
– wynajem lokalu
– pracownicy (dietetyk, kucharze itp.)
– księgowość
– marketing
– dostawy posiłków
– opłaty bieżące (prąd, gaz itp.)

CZEMU DIETA 1000KCAL NIE JEST DWUKROTNIE TAŃSZA OD DIETY 2000KCAL?

Często dostajemy pytania dlaczego dieta 1000kcal nie jest dwukrotnie tańsza od diety 2000kcal. Odpowiadając w najprostszy sposób koszt diety 1000 a 2000kcal różni się jedynie kosztem produktów, koszt przygotowania tych diet jest taki sam w obydwu przypadkach (w Punkcie wyżej przedstawiliśmy co składa się na koszty diety)